Gortomed Sprzet medyczny
Sprzęt rehabilitacyjny     
Sprzęt sportowy
Aparat Firing Evo

» Aparat do elektroterapii Firing Evo Mega promocja - 4 400 zł
Aparat BTL Sono Topline

» BTL-4710 Sono Topline
Zobacz aparaty Combi
Maty do masażu

» Maty do masażu
Promocyjna cena: 175 zł
- kup jako prezent -
Aparat ultradźwiękowy US 10

» Aparat do ultradźwięków US 10
Promocyjna cena: 3 250zł
Kabina Ugul

» Kabina Ugul
Wersja standard:
Wersja z drabinką:
2300zł
2620zł
Łóżka rehabilitacyjne

» Łóżka szpitalne / rehabilitacyjne Promocyjna cena: 3 100zł
Aparaty do fizykoterapii Combi

» Aparat do fizykoterapii BTL Combi
Promocyjna cena: 18 990 zł
Aparaty do krioterapii

» Aparaty do krioterapii
Cenowa oferta spacjalna
Leżanki lekarskie

» Kozetki i leżanki lekarskie
Promocyjna cena: 420 zł
Pasy na kręgosłup, pajączek, bóle kręgosłupa

Bóle kręgosłupa - jak zapobiegać i leczyć

KRĘGOSŁUP

 • Kiedy i dlaczego boli, najczęstsze choroby, jak zapobiegać i leczyć...
 • skolioza, lordoza, kifoza, skrzywienie kręgosłupa, tryb życia a kręgosłup...
 • profilaktyka, leczenie, pasy, gorsety, sznurówki, korektory postawy...

Kręgosłup - niezwykle istotna część naszego układu kostnego. Jego sztywność nadaje człowiekowi tak charakterystyczny wygląd, dzięki postawie stojącej. Równocześnie elastyczność naszego kośćca pozwala na zmiany pozycji przyjmowanej przez ciało. Kręgosłup umożliwia kończynom górnym spełnianie roli doskonałych narzędzi do wykonywania bardzo złożonych czynności. Przez całe życie wpływamy na stan naszego kręgosłupa.
Przyczyna chorób kręgosłupa to siedzący tryb życia, niewłaściwa postawa podczas pracy i oglądania telewizji, nadmierne obciążanie, brak codziennej troski o o jego stan. Choroby i deformacje dotyczą w równym stopniu dzieci jak dorosłych.

Najczęstszą chorobą kręgosłupa jest SKOLIOZA. Powszechnie określana jako skrzywienie boczne, jest deformacją trójpłaszczyznową. Dotyczy osób w każdym wieku, a zagrożenie szczególnie nasila się w okresach wzmożonego wzrostu (1-3, 5-8, 10-12 rok życia). Nie leczona doprowadza do zniekształceń klatki piersiowej, ucisków narządów wewnętrznych (głównie płuc i serca), prowadząc do upośledzenia wydolności krążenia i oddychania.
Niewielkie skoliozy, do 10%, można leczyć poprzez ćwiczenia korekcyjne, prowadzone np. w szkołach, jako tzw gimnastyka korekcyjna. Jednakże są one skuteczne jedynie w przypadku dzieci, u których wada dopiero się ujawnia. Natomiast u osób starszych, dorosłych, jeśli skrzywienie dochodzi do 20-40%, lekarz ortopeda zleca noszenie specjalnych gorsetów, pasów lędźwiowych, pasów lędźwiowo- krzyżowych, sznurówek czy korektorów postawy.

KIFOZA to łukowate wygięcie kręgosłupa w stronę grzbietową. W odcinku piersiowym i krzyżowym występuje kifoza fizjologiczna. Przebyte choroby, takie jak gruźlica, krzywica, złamania czy nowotwory mogą prowadzić do formy patologicznej. W początkowym stanie leczyć ją można poprzez gimnastykę korekcyjną, fizykoterapię, gorsety ortopedyczne. Czasem niezbędny jest zabieg operacyjny.
Kifoza w postaci patologicznej powoduje zmiany na znacznym obszarze kręgów, które zazwyczaj są efektem dystrofii wzrostowej chrzęstnych płytek pokrywających kręgi. Takie zmiany (występujące około 16-24 roku życia) prowadzą do choroby Scheuermanna, czyli tzw. bolesnej kifozy młodzieńczej. Jej pozostałością są zmiany zwyrodnieniowe kręgów środkowego odcinka piersiowego (guzki Schmorla). Podstawowym objawem jest ból paraliżujący wszelkie ruchy.

LORDOZA jest zniekształceniem w postaci łukowatego wygięcia kręgosłupa w stronę brzuszną. U człowieka występuje lordoza fizjologiczna w odcinku szyjnym i lędźwiowym. W niektórych schorzeniach, np. w porażeniach mięśni, zniekształceniach kręgów, zwichnięciach stawu biodrowego dochodzi do nadmiernego wygięcia kręgosłupa ku przodowi, zwanego lordozą patologiczną. Może ona powodować znaczne dolegliwości bólowe, a zwyrodnieniowe narośla w odcinku szyjnym, oprócz bólu wyraźnie ograniczają ruchy kręgosłupa we wszystkich płaszczyznach. W leczeniu lordozy stosuje się gorsety usztywniające, czasem niezbędna jest interwencja chirurgiczna.

Z kręgosłupem związana jest także choroba zwyrodnieniowa (podlegająca leczeniu objawowemu: ćwiczeniom usprawniającym, zabiegom fizykoterapeutycznym) czy zesztywniające zapalenie stawów, do czego przyczyniamy się prowadzonym trybem życia.

NA RATUNEK KRĘGOSŁUPOWI

Przede wszystkim profilaktyka, czyli codzienna dbałość o właściwą postawę podczas pracy i wypoczynku, prowadzenie aktywnego trybu życia, nawyk prostowania się, równomierne obciążanie pleców itp.
Jeśli nasz kręgosłup wymaga pomocy, zawsze zwracajmy się do fachowców-ortopedów i rehabilitantów, a potem postępujmy ściśle według ich zaleceń.

Oferujemy szeroką gamę specjalistycznego zaopatrzenia ortopedycznego: posiadającego świadectwa wyrobów medycznych i certyfikaty CE. Z nami możliwość uzyskania dofinansowania z NFZ.

ODCINEK SZYJNY KRĘGOSŁUPA

Niewłaściwa pozycja podczas wykonywania siedzącej pracy, mała aktywność ruchowa na co dzień, złe nawyki podczas leżenia, spania - to główne powody powstających zmian zwyrodnieniowych odcinka szyjnego kręgosłupa (u osób starszych), a problemów z ograniczeniem ruchomości nawet u osób bardzo młodych.Bólowi towarzyszą:
 • zawroty głowy a nawet omdlenia,
 • szum w uszach,
 • bóle barków,
 • drętwienie rąk.
Działanie profilaktyczne i rehabilitacyjne ma stosowanie poduszek ortopedycznych.
Przeciwdziałają powstawaniu zmian chorobowych, skutecznie redukują ból, przynoszą ulgę i uczucie relaksu. Wykonane z materiałów antyalergicznych, przyjaznych dla środowiska.
Oferujemy bogaty wybór poduszek.

Korektor postawy G2075

Korektor G2075

Szczególnie zalecany do korygowania wad postawy i błędów odcinka piersiowego kręgosłupa zarówno u dzieci jak i dorosłych. Nie powoduje ucisku w miejscach przylegania.

ZALETY:

 • Wygodne użytkowanie dzięki mocowaniu taśm z przodu, pozwala na samodzielne założenie w sposób prawidłowy
 • Naramienniki podszyte miękką pianką nie powodują dyskomfortu
 • Zastosowanie innowacyjnej technologii Multiceramic zapewnia optymalną temperaturę, poprawia ukrwienie, łagodząc ból i przyspieszając gojenie
 • Technologia "žFar Infrared Rays" zwiększa wydalanie wilgoci na zewnątrz tkaniny
 • Pas szczególnie zalecany osobom ze skłonnością do alergii, uczuleń, nadwrażliwością skórą… (użyta tkanina posiada funkcję antybakteryjną).
 • Możliwość prania ręcznego w temperaturze do 40 °C

Dostępne rozmiary - obwód wokół klatki piersiowej

 • XS: 46-53,7 cm
 • S: 54,0-63,8 cm
 • M: 64,1-76,5 cm
 • L: 76,8-89,2 cm
 • XL: 89,5-104,5 cm


Kliknij aby powiększyć

Cena:   70,00

Kontakt ze sklepem medycznym

Pajączek pierwszej generacji

Pajączek I Generacji - Akustyczny Korektor Wadliwej Postawy

Popularne "garbienie się" zmniejsza wydolność wysiłkową i powoduje przeciążenie serca, natomiast "Pajączek" poprawia ruchomość klatki piersiowej i wymianę gazową w płucach. Pajączka zakładamy na plecy w taki sposób, aby szelki były lekko napięte a przy garbieniu wyzwalał się sygnał dźwiękowy. Zaleca się noszenie sygnalizatora postawy dwa - trzy razy dziennie po ok. 10-15 minut - podczas oglądania TV, pracy na komputerze lub odrabiania lekcji.

Pajączek przeciwdziała przybieraniu niewłaściwej postawy, ponieważ sygnał przypomina o korekcji i ostrzega przed tzw. "garbieniem się".

Zalety:

Istota wynalazku polega na czynnym wzmacnianiu mięśni i wyrabianiu nawyku prawidłowej postawy w staniu, chodzie i siedzeniu. Dzięki temu osoba, która go nosi przestaje się garbić. Zaleca się noszenie Pajączka szczególnie dzieciom i młodzieży w okresie wzrostu i kształtowania się postawy ciała.

UWAGA:

Pajączka nie zaleca się dzieciom z rozpoznaną skoliozą a wszelkie wątpliwości winny być konsultowane z lekarzem.
Poleca się go również osobom dorosłym posiadającym zaokrąglone plecy i złą postawę.

Przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z wadą postawy w postaci:

 • zaokrąglonych pleców,
 • odstających łopatek
 • płaskiej klatki piersiowej.

Dostępny w dwóch kolorach:

 • niebieski
 • różowy


Kliknij aby powiększyć


Kliknij aby powiększyć

Cena:   51,00

Kontakt ze sklepem medycznym

Pajączek drugiej generacji

Pajączek II Generacji - Akustyczny Korektor Wadliwej Postawy Ramienno-Brzuszny

Pajączek 2 Generacji przeznaczony jest zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych - dla całej rodziny. Każdy znajdzie wśród jego funkcji zastosowanie istotne dla siebie. Używanie Pajączka 2 Generacji nie wymaga żadnych wyrzeczeń, ciężkiego wysiłku, skomplikowanych ćwiczeń. Wystarczy, że będzie zakładany 2 - 3 razy dziennie na kilkanaście minut w czasie codziennych zajęć - szczególnie oglądania TV, pracy przy komputerze, pisania itp. Lekkie zgarbienie, "puszczenie" brzucha, czy skrzywienie jednego z barków lub łopatek wywołuje sygnał dźwiękowy. Sygnał ostrzega ciało do zaangażowania potrzebnych mięśni, aby skorygować sylwetkę - prosto siedzieć, albo prosto stać. Pajączek 2 Generacji "uczy" nawyku prostej postawy w naturalny sposób poprzez wzmacnianie mięśni, które odpowiadają za prawidłową postawę.

Zalety:

Doskonale spełnia zadania swojego poprzednika Pajączek I Generacji a więc przeciwdziała i zwalcza "garbienie się", a ponadto przynosi 2 nowe właściwości:

 • korekcję wystającego brzucha
 • asymetrię barków i łopatek
Nowy produkt umożliwia jednoczesną korekcję 3 wad postawy, lub koncentrację na jednej z nich z wyłączeniem pozostałych.

UWAGA:

Pajączka nie zaleca się dzieciom z rozpoznaną skoliozą a wszelkie wątpliwości winny być konsultowane z lekarzem. Wszelkie dostępne na rynku gorsety i gumowe taśmy korekcyjne nie aktywizują pracy mięśni, działają pasywnie, doraźne - jak podpory - powodując zwiotczenie mięśni i szybki powrót do poprzedniego stanu.

Pajączek dostępny jest w dwóch rozmiarach:

 • M - 60-85 cm obwód talii
 • L - 85-110 cm obwód talii


Kliknij aby powiększyć


Kliknij aby powiększyć

Cena:   70,00

Kontakt ze sklepem medycznym

Pas lędźwiowy GP-04

Neoprenowy pas lędźwiowy o działaniu stabilizującym i wyszczuplającym

Pas na kręgosłup wykonany z materiału najlżejszego na rynku, o właściwościach dopasowywania się do anatomicznego kształtu sylwetki.

Pas na kręgosłup wykonany z neoprenu najwyższej jakości, zatrzymuje ciepło hamując powstawanie nowej tkanki tłuszczowej oraz redukuje już istniejącą.

Dodatkowo stabilizuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa i chroni narządy wewnętrzne przed urazami. Najlepsze efekty osiąga się nosząc pas w ciągu dnia lub podczas ćwiczeń. Pas zakładamy bezpośrednio na ciało.

Dostępne rozmiary (obwód pasa):

 • S : 60-70 cm
 • M : 70-80 cm
 • L : 80-90 cm
 • XL: 90-100 cm
 • XXL: 100-120 cm
 • XXXL: 120-135 cm


Kliknij aby powiększyć

Cena:   58,00

Kontakt ze sklepem medycznym

Pas lędźwiowy na kręgosłup 2061

Stabilizator lędźwiowy na kręgosłup

Pas lędźwiowy zapewnia regulowaną kompresję, wzmocnienie i stabilizację lędźwiowego odcinka kręgosłupa bez skrępowania ruchów. Zalecany zarówno do celów leczniczych, jak i profilaktycznych. Idealny w medycynie sportowej. Wykonany z elastycznego nylonu podszytego pianką.

Zalety:

 • zapewnia wzmocnienie dolnej części pleców bez krępowania ruchów
 • zapięcie na rzepy umożliwia regulację w szerokim zakresie
 • dodatkowe dociągacze umożliwiają dopasowanie odpowiedniej siły ucisku, a także zwiększają stabilność

Uwaga:

Nie należy stosować stabilizatora, jeśli używano maści lub żeli rozgrzewających.

Skład:

 • 50% bawełna, 28% latex, 7% poliester, 15% poliuretan

Rozmiar: uniwersalny


Kliknij aby powiększyć

Cena:   120,00

Kontakt ze sklepem medycznym

Pas lędźwiowy na kręgosłup 2068

Pas lędźwiowy na kręgosłup z 6 wzmocnieniami 2068

Elastyczny pas lędźwiowy na kręgosłup ze wzmocnieniami - sznurówka półgorsetowa wg Hohmanna. Pas lędźwiowy ortopedyczny jest przeznaczony dla osób z dolegliwościami w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Pas lędźwiowy z 6 wzmocnieniami służy do wzmocnienia odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz mięśni dolnej części pleców. Wszyte wzmocnienia, a także boczne dociągacze zapewniają dodatkowe usztywnienie. Elastyczny, "oddychający" materiał pozwala zachować naturalną ciepłotę ciała i poprawia ukrwienie. Doskonale stabilizuje, wzmacnia kręgosłup oraz zapobiega bólom kręgosłupa.

Zalety:

 • posiada 6 elastycznych wzmocnień w celu zwiększenia stabilności pleców
 • utrzymuje ciepłotę ciała oraz zapewnia ciepło grupom mięśni dolnej części pleców
 • zapięcie na rzepy umożliwia szeroki zakres regulacji
 • dodatkowe dociągacze umożliwiają dopasowanie odpowiedniej siły ucisku, a także zwiększają stabilność

Wskazania:

 • zespoły bólowe kręgosłupa o rożnej etiologii (dyskopatie, spondyloartozy, nisko zlokalizowane skoliozy u osób dorosłych)
 • zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa w odcinku
 • wzmożone napięcie mięśniowe przy dyskopatii lędźwiowej
 • stabilizacja kręgosłupa w odcinku lędźwiowym
 • dyskopatii
 • kręgozmyku lędźwiowym
 • niestabilności kręgosłupa lędźwiowego
 • zwyrodnieniach kręgów
 • a także po operacjach

Przeciwskazania:

 • w przypadku otwartych ran
 • otarć naskórka
 • egzem skórnych
 • żylakowatości
 • kiedy zastosowano maści lub żele rozgrzewające

Dostępne rozmiary - obwód wokół pasa

 • S 58,4cm - 71,1cm;
 • M 71,8cm - 83,8cm;
 • L 84,5cm - 96,5cm;
 • XL 97,2cm - 109,2cm;
 • XXL 109,9cm - 121,9cm;
 • XXXL 122,6cm - 134,6cm


Kliknij aby powiększyć

Polecamy

Cena:   140,00
Gwarantujemy najszybszą wysyłkę

Kontakt ze sklepem medycznym

Pas lędźwiowo-brzyszny na kręgosłup 2268

Pas lędźwiowo-brzuszny z 4 wzmocnieniami 2268

Służy do wzmocnienia lędźwiowo-krzyżowego oraz krzyżowo-biodrowego odcinka kręgosłupa oraz mięśni dolnej części pleców. Posiada wyjmowane wzmocnienia, a także boczne dociągacze, które zapewniają dodatkowe usztywnienie.

Pas zalecany jest przy bólach oraz różnorodnych schorzeniach kręgosłupa, dyskopatii odcinka lędźwiowego; chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa; zespołach korzeniowych (rwie kulszowej).

Wskazania:

 • Idealny do stosowania w medycynie sportowej

Dostępne rozmiary - obwód wokół pasa

 • S -58,4-71,1
 • M-71,8-83,8
 • L-84,5-96,5
 • XL-97,2-109,2
 • XXL - 109.9-121.9


Kliknij aby powiększyć

Cena:   151,00
Gwarantujemy najszybszą wysyłkę

Kontakt ze sklepem medycznym

Pas lędźwiowy na kręgosłup 2169

Pas lędźwiowy na kręgosłup "Przemysłowy" 2169

Pas lędźwiowy wzmacnia odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz stabilizuje mięśnie.

Służy do wzmocnienia lędźwiowo-krzyżowego oraz krzyżowo-biodrowego odcinka kręgosłupa oraz mięśni dolnej części pleców. Posiada wyjmowane wzmocnienia, a także boczne dociągacze, które zapewniają dodatkowe usztywnienie.

Zalety:

 • Zapewnia wzmocnienie i regulowaną kompresję odcinkowi lędźwiowemu kręgosłupa.
 • Posiada 4 elastyczne wzmocnienia, jest bardzo komfortowy.
 • Zalecany jest dla osób które przenoszą ciężkie przedmioty oraz dla kierowców spędzających długi czas w samochodzie.
 • Pas chroni przed urazami kręgosłupa związanymi z nieprawidłowym podnoszeniem ciężkich przedmiotów.
 • Zmniejsza również ból pleców związany z długotrwałą jazdą samochodem. Dołączone szelki zapobiegają zsuwaniu się pasa.

Uwaga:

Nie należy stosować stabilizatora, jeśli używano maści lub żeli rozgrzewających.

Dostępne rozmiary - obwód wokół pasa

 • S: 73,7 - 83,8 cm
 • M: 86,4 - 96,5 cm
 • L: 99,1 - 109,2 cm
 • XL: 111,8 - 124,5 cm
 • XXL: 127 - 137,2 cm
W przypadku gdy Państwa rozmiar jest na granicy, należy wybrać mniejszy rozmiar.

Skład:

 • 70% nylon, 27% guma, 3% plastikowa obwódka


Kliknij aby powiększyć

Cena:   157,00
Gwarantujemy najszybszą wysyłkę

Kontakt ze sklepem medycznym

Pas lędźwiowy na kręgosłup 2264

Pas lędźwiowy na kręgosłup "Wysoki" 2264

Używany do wzmocnienia odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz mięśni w dolnej części pleców. Wytworzony jest z lekkiego, elastycznego, "oddychającego" materiału z wbudowanymi wzmocnieniami oraz dociągaczami na rzepy.

W celu dodatkowego usztywnienia pleców posiada metalowe wzmocnienia. Pomaga utrzymać naturalną ciepłotę ciała oraz poprawia krążenie krwi co skutkuje zmniejszaniem się bólu, obrzęków oraz zdrętwień, a ponadto umożliwia szybsze leczenie urazów.

Zapięcie na rzepy umożliwia regulację w szerokim zakresie. Dodatkowe dociągacze umożliwiają dopasowanie odpowiedniej siły ucisku, a także zwiększają stabilność.

Pas zalecany jest przy różnorodnych zwyrodnieniach kręgosłupa::

 • dyskopatii
 • kręgozmyku lędźwiowym
 • niestabilności kręgosłupa lędźwiowego
 • zwyrodnieniach kręgów, a także po operacjach

Dostępne rozmiary - obwód wokół pasa

 • S-58,4-71,1
 • M-71,8-83,8
 • L-84,5-96,5
 • XL-97,2-109,2
 • XXL-109,9-121,9
 • XXXL-122,6-134,6


Kliknij aby powiększyć

Cena:   162,00
Gwarantujemy najszybszą wysyłkę

Kontakt ze sklepem medycznym

Sznurówka ortopedyczna 1064

Pas lędźwiowy na kręgosłup - sznurówka ortopedyczna 1064

Elastyczny pas lędźwiowy na kręgosłup ze wzmocnieniami - sznurówka półgorsetowa wg Hohmanna. Pas lędźwiowy ortopedyczny jest przeznaczony dla osób z dolegliwościami w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Pas lędźwiowy z 4 wzmocnieniami służy do wzmocnienia odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz mięśni dolnej części pleców. Wszyte wzmocnienia, a także boczne dociągacze zapewniają dodatkowe usztywnienie. Elastyczny, "oddychający" materiał pozwala zachować naturalną ciepłotę ciała i poprawia ukrwienie. Doskonale stabilizuje, wzmacnia kręgosłup oraz zapobiega bólom kręgosłupa.

Zalety:

 • posiada 4 elastyczne metalowe wzmocnienia w celu zwiększenia stabilności pleców
 • utrzymuje ciepłotę ciała oraz zapewnia ciepło grupom mięśni dolnej części pleców
 • zapięcie na rzepy umożliwia szeroki zakres regulacji
 • dodatkowe dociągacze umożliwiają dopasowanie odpowiedniej siły ucisku, a także zwiększają stabilność

Wskazania:

 • zespoły bólowe kręgosłupa o rożnej etiologii (dyskopatie, spondyloartozy, nisko zlokalizowane skoliozy u osób dorosłych)
 • zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa w odcinku lędźwiowym
 • wzmożone napięcie mięśniowe przy dyskopatii lędźwiowej
 • stabilizacja kręgosłupa w odcinku lędźwiowym
 • dyskopatii
 • kręgozmyku lędźwiowym
 • niestabilności kręgosłupa lędźwiowego
 • zwyrodnieniach kręgów
 • a także po operacjach

Przeciwwskazania:

 • w przypadku otwartych ran,
 • otarć naskórka,
 • egzem skórnych,
 • żylakowatości,
 • kiedy zastosowano maści lub żele rozgrzewające.

Dostępne rozmiary - obwód wokół pasa

 • S 61,0cm - 78,7cm
 • M 79,4cm - 89,5cm
 • L 90,2cm - 99,7cm
 • XL 100,3cm - 110,5cm
 • XXL 111,1cm - 121,3cm

Skład:

 • 70% neopren, 15% nylon, 15% bawełna


Kliknij aby powiększyć


Kliknij aby powiększyć

Cena:   175,00
Gwarantujemy najszybszą wysyłkę

Kontakt ze sklepem medycznym

Pas AktiVa z gorczycy

Pas AktiVa na kręgosłup z gorczycy

Pas gorczycowy AktiVa to ręcznie wykonany, czysto lniany pas gorsetowy, stabilizujący, w którym umieszczono gorczycę, liście i witki brzozy, bursztyn i ekran z czystej miedzi. Posiada też usztywniające fiszbiny, oraz wkład ocieplający z owczej wełny najwyższej jakości. Pas nie zawiera elementów syntetycznych. Naturalny len, jest neutralny dla skóry, nie powoduje uczuleń i odparzeń, oddycha.
Miedź posiada właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne !!!

Zalety:

 • pas stabilizująco-wzmacniający
 • skutecznie kompensuje osłabiony kręgosłup lędźwiowy
 • pobudza organizmu do samoregeneracji
 • naturalna metoda w ograniczaniu bólu
 • zastosowanie w wyrobie wkładu z gorczycy, liści i witek brzozy, ziół, bursztynu i miedzi pozytywnie wpływających na organizm człowieka
 • usztywniające fiszbiny
 • wkład ocieplający z owczej wełny najwyższej jakości
 • precyzyjne ręczne wykonanie
 • wykonany z naturalnego lenu (nie uczula, nie odparza, neutralny dla skóry)
 • łatwy w użyciu
 • niedroga profilaktyka

Pas zawiera:

 • cztery woreczki z pełnowartościową gorczycą
 • dwa woreczki z liśćmi i witkami brzozy
 • koc z owczej wełny nasączony bursztynem
Gorczyca posiada właściwości przeciwbólowe !!!

Zastosowanie:

 • we wszystkich schorzeniach kręgosłupa odcinka lędźwiowego
 • chorobach reumatycznych, goścu, lumbago
 • przy zapaleniu korzonków nerwowych, dyskopatii, dolegliwościach żołądkowych (obniżenie żołądka), przy herni (przepuklina)
 • przy osłabieniu mięśni biodrowych, spowodowanych nadmiernym wysiłkiem fizycznym lub chorobami
 • przy schorzeniach nerek
 • przy złej postawie
 • przy dolegliwościach wieku starczego kobiet i mężczyzn (pas podtrzymuje trzewia, działa wygrzewająco)
 • zabezpiecza przed urazami przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów i pracach w pozycji pochylonej i bocznej

Dostępne rozmiary - obwód wokół pasa

 • M 74/86
 • L 92/106
 • XL-110/122

 Produkt posiada deklarację zgodności i jest oznaczony znakiem CE 


Kliknij aby powiększyć

Cena:   149,00
Gwarantujemy najszybszą wysyłkę

Kontakt ze sklepem medycznym

Prostotrzymacz Extensor Dorsalis

Prostotrzymacz - pas obojczykowy

Pas wskazany jest w rehabilitacji, ortopedii, reumatologii,neurologii i neurochirurgii.

Przeznaczenie:

 • urazy obojczyka niewymagające interwencji ortopedycznej bądź chirurgicznej,
 • zwiększona kifoza piersiowa,
 • zespoły bólowe odcinka piersiowego kręgosłupa,
 • korekcja postawy niewielkiego stopnia.

Cechy produktu:

 • Sznurówka wykonana jest z nierozciągliwych taśm oraz peloty grzbietowej.Dzięki przelotkom taśmy barkowe nie marszczą się zwiększając komfort użycia.Zastosowana w pelocie specjalna płyta PELD dodatkowo stabilizuje odcinek między łopatkami.
 • Taśmy służą właściwemu dopasowaniu pasa do pacjenta, co powoduje wzrost skuteczności.
 • Wyrób przyjazny dla skóry : dzianina frotte (od wewnątrz) i materiał pokryty welurem (na zewnątrz).
 • Łatwy w użytkowaniu i utrzymaniu higieny.
Gorczyca posiada właściwości przeciwbólowe !!!

Przeciwskazania:

 • świeże rany,
 • egzemy skórne,
 • alergie skórne,
 • otarcia naskórka,
 • wady postawy wymagające leczenia specjalistycznego
 • we wszystkich schorzeniach kręgosłupa odcinka lędźwiowego


Kliknij aby powiększyć

Cena:   52,00
Gwarantujemy najszybszą wysyłkę

Kontakt ze sklepem medycznym

Sklep medyczny | Łóżka rehabilitacyjne | Sprzęt sportowy | Sklep medyczny Opole | Regulamin
© 2006-2018 GortoMed - Sprzęt rehabilitacyjny, do fizjoterapii, fizykoterapii, medyczny i sportowy - Wszelkie prawa zastrzeżone