Gortomed Sprzet medyczny
Sprzęt rehabilitacyjny     
Sprzęt sportowy

Rehabilitacja domowa, ćwiczenia rehabilitacyjne w domu

Rehabilitacja w domu

Rehabilitacja nóg
Rehabilitacja rąk


Rotor do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych Rotor do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych RO-2 Rotor służy do ćwiczeń rąk i nóg w warunkach domowych i szpitalnych, posiada bardzo prostą płynną regulację oporu, za pomocą mechanizmu śrubowego. Dodatkowo posiada gumowe nasadki antypoślizgowe i może być ustawiany do ćwiczeń w dowolnym miejscu. Doskonale nadaje się do rehabilitacji osób z dysfunkcjami kończyn górnych i dolnych, szczególnie chorych po przebytym udarze.

Zastosowanie:
  • do rehabilitacji rąk
  • do rehabilitacji nóg
Rotory do ćwiczeń
Przyrząd do ćwiczeń kończyn górnych Przyrząd do ćwiczeń kończyn górnych Przyrząd przeznaczony do rehabilitacji kończyn górnych, barków oraz górnej części tułowia.
Uniwersalny zestaw zawiera linki, wieszaki, bloczki oraz uchwyty na ręce.
Łatwy w instalacji i użytkowaniu. Przyrząd do ćwiczeń
Rotor elektryczny do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych Rotor elektryczny - generator ruchu do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych.

Rotor elektryczny wykonuje wszystkie przebiegi ruchu całkowicie samodzielnie bez używania siły. Tempo treningu i jego czas trwania można wyznaczyć odpowiednio dowłasnej dyspozycji fizycznej za pomocą pilota i funkcji przełącznika czasowego. Niniejsza metoda treningowa powoduje, zwłaszcza w przypadku ludzi starszych,długotrwałą regenerację ruchu stawów i muskulatury. Rotor idealnie nadaje się dla osób starszych i ludzi o ograniczonych możliwościach ruchowych oraz do wzmocnienia i odciążenia stawów.

rotor elektryczny Rotor elektryczny do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych Rotor elektryczny do ćwiczeń kończyn dolnych Rotor elektryczny do ćwiczeń Rotor elektryczny z pilotem Rotory elektryczne do ćwiczeń
Rotor zespolony do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych Rotor zespolony do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych Rotor posiada możliwość regulacji kąta nachylenia

Rotor zespolony umożliwia jednoczesne ćwiczenie kończyn górnych i dolnych ( dzięki zastosowanemu mechanizmowi przy kręceniu dolnymi pedałami, górne kręcą się samoczynnie - i na odwrót ). Specjalne spinacze stóp i rękawica-chwytak pozwalają na stabilizację kończyn celem wymuszenia ich ruchu. Produkt posiada płynną regulację oporu za pomocą pokrętła.

Rotor zespolony umożliwia ćwiczenie osobom siedzącym na wózku, a zastosowanie odkręcanych podjazdów zapewnia doskonałą stabilizację rotora podczas ćwiczeń.

Standardowe wyposażenie:

 - Spinacze stóp lub sandały rehabilitacyjne

 

Rotor zespolony do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych Taśma rehabilitacyjna Taśma rehabilitacyjna Taśma rehabilitacyjna doskonale nadaje się do indywidualnych ćwiczeń rehabiltacyjnych w domu. Służy do wzmacniania i kształtowania różnych grup mięśniowych oraz ćwiczeń ogólnousprawniających.

Taśmy rehabilitacyjne
Tubing Tubing Ćwiczenie w domu przy użyciu tubingu o odpowiedniej rozciągliwości wzmacnia i kształtuje mięśnie. Wykonany z lateksu, dostępny w 7 oporach. Wartości oporu zależą od grubości tubingu.

tubingi rehabilitacyjne
Trener dłoni

Trener dłoni

Trener dłoni jest stosowany w terapii do wzmocnienia mięśni dłoni, nadgarstka i przedramienia oraz w sporcie. Dostępny w 5 różnych oporach. Głównym celem ćwiczeń jest mobilizacja oraz jak najszybsze przywrócenie siły mięśniowej. Do stosowania schłodzony (lodówka - stany zapalne) lub rozgrzany (mikrofalówka - stany chroniczne).

trenery dłoni
Trener równowagi

Trener równowagi

Trener równowagi to poduszka terapeutyczna używana w sporcie, rehabilitacji kończyn dolnych, korekcji wad postawy. Miękkie kolce jednej z powierzchni dają dodatkowy efekt w postaci bodźców sensomotorycznych. Różny stopień elastyczności pozwala na dostosowanie poziomu trudności zajęć do możliwości ćwiczącego.

Trenery równowagi
Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń

Wygodna w użyciu, tłumiąca hałas mata do uprawiania gimnastyki i ćwiczeń w dowolnych pomieszczeniach. Idealna do potrzeb rehabilitacji w domu.

Maty do ćwiczeń
Mata gimnastyczna z wypustkami sensorycznymi Mata gimnastyczna z wypustkami sensorycznymi Mata do uprawiania gimnastyki i ćwiczeń rehabilitacyjnych w dowolnych pomieszczeniach. Posiada miękkie kolce, które zapewniają ćwiczącym efekt dodatkowej stymulacji, poprawiają krążenie krwi. Wykonana z wysokiej jakości materiału PCV.

Maty gimnastyczne
Modułowa wykładzina podłogowa do pomieszczeń fitness Modułowa wykładzina podłogowa do pomieszczeń fitness Mata wykonana z tworzywa o właściwościach amortyzujących, zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Wykładziny modułowe
Orbitrek - Mechaniczny Rower Eliptyczny

Orbitrek - Mechaniczny Rower Eliptyczny

Znakomite połączenie funkcji klasycznego roweru, bieżni i steppera. Ruchome drążki górne z możliwością blokady. Regulacja oporu za pomocą pokrętła umocowanego w zasięgu ręki użytkownika. Urządzenie przeznaczone do użytku domowego i rehabilitacji, wzmacnia mięśnie nóg.

Orbitreki
Przyrząd do ćwiczenia mięśni nóg
Przyrząd do ćwiczenia mięśni nóg Przyrząd wzmacnia mięśnie nóg, pośladków oraz pleców. Komputer treningowy z automatyczną zmianą wyświetlenia. Urządzenie przeznaczone do użytku domowego i rehabilitacji.

Przyrządy do ćwiczenia
Urządzenie rehabilitacyjne
Urządzenie rehabilitacyjne Pozycja "leżenie głową w dół" (zalecana przez ortopedów) odciąża dyski kręgosłupa i rozluźnia napięcie mieśni. Urządzenie rehabilitacyjne umożliwia szybką zmianę kąta nachylenia, posiada zabezpieczenie przed niezamierzoną zmianą położenia (blokada pozycji).

Urządzenia rehabilitacyjne
Mini Stepper

Mini Stepper

Urządzenie przeznaczone do ćwiczeń wzmacniających i rehabilitacji w warunkach domowych. Pozwala na rozwijanie mięśni nóg i pośladków oraz poprawia ogólną wydolność fizyczną.

Mini Steppery
Wioślarz
Wioślarz Urządzenie treningowo rehabilitacyjne przeznaczone do ćwiczeń domowych. Pozwala na trening całego ciała. Posiada regulację kąta nachylenia wioseł. Wyposażony w wygodne siedzisko. Maksymalna waga osoby ćwiczącej 120 kg.

Wioślarze do ćwiczeń
Piłka rehabilitacyjna

Piłka Rehabilitacyjna

Piłka rehabilitacyjna służy do usprawniania dzieci i dorosłych z dysfunkcją narządów ruchu i kręgosłupa. Idealne w domu, przydatne również w szkołach rodzenia.

Piłki Rehabilitacyjne
Piłka rehabilitacyjna z Kolcami
Piłka Rehabilitacyjna z Kolcami Piłka do rehabilitacji z kolcami służy do poprawy stanu stawów kolanowych lub łokciowych. Bardzo skuteczna i praktyczna w domowej rehabilitacji koślawości kolan u dzieci.

Piłki Rehabilitacyjne z Kolcami
Piłka rehabilitacyjna - Jeżyk
Piłka rehabilitacyjna - Jeżyk Piłka rehabilitacyjna z kolcami służy do domowej rehabilitacji pourazowej dłoni, nadgarstka oraz masażu całego ciała. Stożkowate kolce działają na receptory czuciowe ciała jak akupresura.
Idealna do ćwiczeń rehabilitacyjnych dla dzieci.

Piłki rehabilitacyjne - Jeżyk
Piłka rehabilitacyjna - Skoczek
Piłka Rehabilitacyjna - Skoczek Piłka rehabilitacyjna (tzw."skoczek") - idealna pomoc do ćwiczeń rehabilitacyjnych dla dzieci, w tym z porażeniem mózgowym i autystycznych.

Piłki rehabilitacyjne - Skoczek
Piłeczka Żelowa do Rehabilitacji Dłoni (okrągłe i owalne)
Piłeczka Żelowa do Rehabilitacji Dłoni (okrągła i owalna) Piłeczka żelowa do rehabilitacji dłoni (okrągła i owalna) pomaga odbudować i wzmocnić masę mięśniową. Służy do usprawniania dysfunkcji rąk u dzieci i osób starszych.

Piłeczki Żelowe do Rehabilitacji Dłoni
Półkula do Rehabilitacji Stóp
Półkula do Rehabilitacji Stóp Przydatne do masażu stóp celem pobudzenia receptorów czuciowych i układu krwionośnego. Przeznaczone do ćwiczeń rehabilitacyjnych dla osób z niedowładem oraz po urazach kończyn dolnych.

Półkule do Rehabilitacji Stóp
Mini Masażer na Baterie
Mini Masażer na Baterie Mini masażer na baterie jest przeznaczony do delikatnego masażu zmęczonych mięśni oraz jako przedłużenie fizjoterapii, do użytku domowego.

Mini Masażer na Baterie
Przyrząd do Masażu Stóp Przyrząd do Masażu Stóp (2, 3 lub 4 rzędy) Doskonały do rehabilitacji leczniczej osób z chorobami reumatycznymi czy paraliżem w warunkach domowych. Ruchome rolki obniżają napięcie mięśniowe, pobudzają układ krwionośny i redukują uczucie zmęczenia stóp.

Aparat Firing Evo

» Aparat do elektroterapii Firing Evo Mega promocja - 4 400 zł
Aparat BTL Sono Topline

» BTL-4710 Sono Topline
Promocyjna cena - 3 990 zł
Maty do masażu

» Maty do masażu
Promocyjna cena: 139 zł
- kup jako prezent -
Aparat ultradźwiękowy US 10

» Aparat do ultradźwięków US 10
Promocyjna cena: 3 250zł
Kabina Ugul

» Kabina Ugul
Wersja standard:
Wersja z drabinką:
2 190zł
2 390zł
Łóżka rehabilitacyjne

» Łóżka szpitalne / rehabilitacyjne Promocyjna cena: 3 100zł
Aparaty do fizykoterapii Combi

» Aparat do fizykoterapii BTL Combi
Promocyjna cena: 18 990 zł
Aparaty do krioterapii

» Aparaty do krioterapii
Cenowa oferta spacjalna
Leżanki lekarskie

» Kozetki i leżanki lekarskie
Promocyjna cena: 420 zł
© 2006-2015 GortoMed - Wszelkie prawa zastrzeżone - Regulamin -